Raydolap Sistemleri Ve Çalışma Mantığı


Evinize özel raydolap sistemlerini üç boyutlu olarak projelendirerek raydolabınızın üretimden çıkmış son halini siz değerli müşterilerimize sunuyoruz. Hayalinizdeki raydolap modelini tasarladığımız da üretime başlıyoruz.

Raydolap sistemlerini İstanbul' un Beylikdüzü, Beşiktaş, Bahçeşehir, Kadıköy, Çekmeköy ilçelerinde Artevetta mağazalarında bulabilirsiniz. Artevetta, raylı dolap üretiminde, farklı bir yöntem geliştirmiştir. Raylı sistem mekanizmaları ve bu mekanizmaların işleyişi firmamızda geleneksel yöntemlerin dışında yapılmaktadır. Tamamıyla yılların tecrübesiyle aldığımız sonuçlarda ortaya kendi mekanizma sistemimizi geliştirerek ürünlerimize yansıttık.

Raylı dolaplara, çekmeli dolap ve çekme dolapta denilmektedir. Ray sistemli dolabınızı, tek parmağınızla bile dokunarak kapaklarını sağa yada solda doğru çekebilirsiniz. Raydolap sistemleri denilince de sadece kapaklarındaki ray sistemi değil, içerisindeki dolap mekanizmalarınıda kapsar. Dolap mekanizması bazı raylı dolaplarda farklılık göstermektedir. Müşterilerimize raydolap sistemi üretirken, buradaki dolap mekanizmalarınıda isteklerine göre biçimlendirebilme formülümüz vardır.

Elbise dolabınızın iç tasarımı, en az raylı kapak sistemi kadar önemlidir. Raylı kapak sistemi yer tasarrufu sağlar.Ray sistemleri, yatak odasında sessiz bir şekilde dolaba elbiselerinizi yerleştirmenizi sağlar. Kapakları açıp kapatırken dolaba değmez, sürgülü çalışır.

Mekanizmanın çalışma prensibi, sabit duran rayın üzerinden dolap kapağının kayması şeklindedir. Sürgülü dolap kapaklarının altında bulunan özel alaşımlı madde sayesinde sessizce kapaklar açılır ve kapanır. Sliding cabinet doors olarakta bilinen bu sistemi geliştirme aşamasında birçok testlerden geçirmekteyiz. Ses oranını %0,678 lere kadar düşürmeyi başarmış bulunmaktayız. Dolabınız bu ray sistemlerin üzerine inşa edilmektedir.

Ray sistemli dolaplarımız hakkında daha fazla bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz bu konuda sizleri bilgilendirecektir.

Sürgülü dolap kapakları (Sliding Fitting Systems) ve Raydolap Sistemi Proje Resmi

raydolap sistemleri